דצמבר 2011

"כָּמָה יַלֶלִי לִיוֹת"

ספר שירי "כמה יללי ליות" (כמה יעלה לי להיות), יצא לאור בימים אלה בהוצאת "גוונים". הספר אוצר פכים קטנים של שירה, המתבוננת בקיים באשר הוא.
על הספר


ברוכים הבאים לאתר!

האתר מבקש להציג לציבור הרחב את פסיכולוגיית העצמי ואת הגישה הטיפולית הנגזרת ממנה מחד, ולהעמיק את ההכרות של אנשי המקצוע עימה, מאידך. בתקווה שמשהו מרוח פסיכולוגיית העצמי יצליח להישמר גם במילים הכתובות וביניהן .
דפנה הומינר, מאי 2009

הנכם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עידכונים על הנעשה באתר 24/7/11 האתר עבר עיצוב מחודש  מתוך רצון  להנעים את חווית הגלישה ולאפשר התמצאות קלה ומהירה יותר בתכנים המצויים בו,.

13/8/11:
על התעוררותה של אידאולוגיה א- פוליטית בחברה הישראלית-הרהורים על אוהלים ואידאליזציה ברוח פסיכולוגיית העצמי.
קיראו :

על אוהלים ואידאליםלהצטרפות אנא הקלד/י את כתובת הדואר האלקטרוני שברשותך:
 שלח
 

מהם מצבים אחדותיים בטיפול?

דף הבית >> שאלות ותשובות >> תשובות לאנשי מקצוע >> מהם מצבים אחדותיים בטיפול?


מהם מצבים אחדותיים בטיפול ואיך יכול המטפל לדעת שהוא אכן "התמוסס" אל תוך חוויתו של המטופל ?

חווית המשוקעות הבלתי ניפרדת בתוך הוויתו של המטופל וגבולותיה של משוקעות זו, מעסיקה לא מעט את המטפל המבקש לאמץ לעצמו את עמדת הזולתעצמי. בפועל, מצבי המשוקעות או "ההתמוססות" הם מצבים בהם המטפל מאבד במהלך השעה, חלק מההבטים הסובייקטיביים שלו, בתוך חווית ההקשבה האחדותית .

אחת הדוגמאות לכך, יכולה להיות למשל אבדן זמני של תחושות פיזיות כמו תחושת זמן, כאב, רעב , עייפות וכדומה.
נדמה לי שאבדן זמני זה, יכול להוות לעיתים קרובות ביטוי פנומנולוגי לחוויה אחדותית וביטול הדואליות באמצעות אמפתיה, ואילו חזרתן של תחושות אלה, יכולה להיות סימן חיצוני לעזיבה של החוויה האחדותית המוחלטת הזאת, בין אם בשל הבטי המציאות (השעה שנגמרת למשל...), ובין אם בשל קושי זמני באמפתיה, מסיבה כזו או אחרת.

זהו בעצם ניסיון לתאר באמצעות ביטויים חיצוניים, שהם בני מדידה ולפיכך מעט "גסים", את התנועה הפנימית בין שני סוגי החוויה, תנועה שהיא לפעמים עדינה מאד.

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים