דצמבר 2011

"כָּמָה יַלֶלִי לִיוֹת"

ספר שירי "כמה יללי ליות" (כמה יעלה לי להיות), יצא לאור בימים אלה בהוצאת "גוונים". הספר אוצר פכים קטנים של שירה, המתבוננת בקיים באשר הוא.
על הספר


ברוכים הבאים לאתר!

האתר מבקש להציג לציבור הרחב את פסיכולוגיית העצמי ואת הגישה הטיפולית הנגזרת ממנה מחד, ולהעמיק את ההכרות של אנשי המקצוע עימה, מאידך. בתקווה שמשהו מרוח פסיכולוגיית העצמי יצליח להישמר גם במילים הכתובות וביניהן .
דפנה הומינר, מאי 2009

הנכם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עידכונים על הנעשה באתר 24/7/11 האתר עבר עיצוב מחודש  מתוך רצון  להנעים את חווית הגלישה ולאפשר התמצאות קלה ומהירה יותר בתכנים המצויים בו,.

13/8/11:
על התעוררותה של אידאולוגיה א- פוליטית בחברה הישראלית-הרהורים על אוהלים ואידאליזציה ברוח פסיכולוגיית העצמי.
קיראו :

על אוהלים ואידאליםלהצטרפות אנא הקלד/י את כתובת הדואר האלקטרוני שברשותך:
 שלח
 

האם התאהבות היא אשלייה?

דף הבית >> שאלות ותשובות >> האם התאהבות היא אשלייה?


האם התאהבות היא אשלייה שהכרח להתפכח ממנה?

בעיקרון, התאהבות נחשבה ועדיין נחשבת בזרמים הפסיכואנליטיים הקלאסיים לביטוי ינקותי של המשאלה הקדומה להתמזג עם אובייקט האהבה הראשוני המופנם, אשר מושלך על אובייקט מציאותי חיצוני.

אלה מילים קשות ומסובכות למדי, אשר מנסות לומר שהפסיכולוגיה חשבה שאדם בוגר יש בו תמיד יסודות רגרסיביים של שאיפה לאיחוד עם אדם אחר, אך עליו להתגבר עליהם ולהגיע להכרה בנפרדותו.

ומי ש"מחפש התאהבות" הוא אדם לא ממש בוגר מבחינת בוחן המציאות, שכן התאהבות כרוכה באידאליזציה, ולאידאליזציה היה "שם רע" מאד בתיאוריות הפסיכואנליטיות עד לימיו של קוהוט.
קוהוט הראשון שלקח את המושג הזה, ו"הלבין" אותו באומרו שאין מדובר בהגנה אינפנטילית מפני קנאה או רגשות קשים אחרים (כמו שאמרו מלני קליין וחבריה לתאוריות יחסי אובייקט)
אלא מדובר בצורך נפשי בריא וחשוב, אשר באמצעות מימושו הנורמלי, מתפתח העצמי של האדם.

לכן התאהבות היא הזדמנות להרחיב את העצמי, לגדל אותו, ולא משהו שמאיים על הזהות של האדם ועל בוחן המציאות שלו.
כך, לפי קוהוט ופסיכולוגיית העצמי, וזרמים תאורטיים קרובים לו.

 

לייבסיטי - בניית אתרים