דצמבר 2011

"כָּמָה יַלֶלִי לִיוֹת"

ספר שירי "כמה יללי ליות" (כמה יעלה לי להיות), יצא לאור בימים אלה בהוצאת "גוונים". הספר אוצר פכים קטנים של שירה, המתבוננת בקיים באשר הוא.
על הספר


ברוכים הבאים לאתר!

האתר מבקש להציג לציבור הרחב את פסיכולוגיית העצמי ואת הגישה הטיפולית הנגזרת ממנה מחד, ולהעמיק את ההכרות של אנשי המקצוע עימה, מאידך. בתקווה שמשהו מרוח פסיכולוגיית העצמי יצליח להישמר גם במילים הכתובות וביניהן .
דפנה הומינר, מאי 2009

הנכם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עידכונים על הנעשה באתר 24/7/11 האתר עבר עיצוב מחודש  מתוך רצון  להנעים את חווית הגלישה ולאפשר התמצאות קלה ומהירה יותר בתכנים המצויים בו,.

13/8/11:
על התעוררותה של אידאולוגיה א- פוליטית בחברה הישראלית-הרהורים על אוהלים ואידאליזציה ברוח פסיכולוגיית העצמי.
קיראו :

על אוהלים ואידאליםלהצטרפות אנא הקלד/י את כתובת הדואר האלקטרוני שברשותך:
 שלח
 

פסיכולוגיית העצמי ובודהיזם

Self Psychology and Buddhism
 
פסיכולוגיית העצמי ובודהיזם- מבוא

פסיכותרפיסטים רבים השמחים כיום לגלות את חוכמת המזרח ואת מחשבת ה בודהיזם, מוצאים עצמם במבוכה בשל הצורך "לבחור" בין שתי דיסציפלינות הנראות שונות ולעיתים כמעט הפוכות זו מזו.
לימודי פסיכותרפיה ולימודי בודהיזם

הקשר בין לימודי פסיכותרפיה בודהיזם הוא עמוק ורב גוונים, דהיינו בעניין בסיסי וסקרנות להכיר את נפש האדם, שאיפה לעזור להפחית סבל נפשי.
הרהורים על דואליות ואחדותיות

בבואנו להתבונן בניסיון המתמשך לשלב "מערב" ו"מזרח", כדאי להתייחס למילים הכתובות האלה כעל מבנים יצוגיים בלבד, המשמשים לתיאור מיכלולים מסויימים של מחשבות.
בודהיזם ומושג הזולתעצמי הקוהוטיאני

התכוונות זו של היות זולתעצמי לאחר, יכולה להיקרא התכוונות אתית, והיא קרובה לעמדתו של בודהיזם אשר שם את החמלה כאמירה פילוסופית מרכזית וכצו אתי מעשי.
בודהיזם ומושג האמפתיה הקוהוטיאני

פסיכולוגית העצמי, בדומה לגישתו של בודהיזם, אינה מסתפקת בתיאור שני אופני ההוויה והתנועה, אלא מצביעה על האופן המיטיב שיש ביכולת להתקיים בתוך מצב עצמי מותמר.
בודהיזם ומושג ההתמרה הקוהוטיאני

עצם מחשבת ההתמרה הינה מחשבה מזרחית לחלוטין, שכן במושג זה מתכוון קוהוט למצב בו משיל הסובייקט מעליו את צורתו הפורמלית ומשעה את זהותו.

 


 

 

לייבסיטי - בניית אתרים