דצמבר 2011

"כָּמָה יַלֶלִי לִיוֹת"

ספר שירי "כמה יללי ליות" (כמה יעלה לי להיות), יצא לאור בימים אלה בהוצאת "גוונים". הספר אוצר פכים קטנים של שירה, המתבוננת בקיים באשר הוא.
על הספר


ברוכים הבאים לאתר!

האתר מבקש להציג לציבור הרחב את פסיכולוגיית העצמי ואת הגישה הטיפולית הנגזרת ממנה מחד, ולהעמיק את ההכרות של אנשי המקצוע עימה, מאידך. בתקווה שמשהו מרוח פסיכולוגיית העצמי יצליח להישמר גם במילים הכתובות וביניהן .
דפנה הומינר, מאי 2009

הנכם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עידכונים על הנעשה באתר 24/7/11 האתר עבר עיצוב מחודש  מתוך רצון  להנעים את חווית הגלישה ולאפשר התמצאות קלה ומהירה יותר בתכנים המצויים בו,.

13/8/11:
על התעוררותה של אידאולוגיה א- פוליטית בחברה הישראלית-הרהורים על אוהלים ואידאליזציה ברוח פסיכולוגיית העצמי.
קיראו :

על אוהלים ואידאליםלהצטרפות אנא הקלד/י את כתובת הדואר האלקטרוני שברשותך:
 שלח
 

תשובות לאנשי מקצוע

שאלות ותשובות בנושאים ספציפיים הרלוונטיים למטפלים העוסקים בפרקטיקה של פסיכולוגיית העצמי.

דחף .vs צורך

מטפלים רבים חווים את הדרישה של פסיכולוגיית העצמי מהמטפל להיענות כזולתעצמי לצרכי העצמי של המטופל, כמשהו העומד בסתירה כביכול.
אמפתיה vs הזדהות השלכתית

מבחינה היסטורית המושג הזדהות השלכתית שייך לזרם של יחסי אובייקט , ולפיכך לחשיבה לפיה המטפל הוא אובייקט להשלכות שיחזוריות מצידו של המטופל.
מהם מצבים אחדותיים בטיפול?

חווית המשוקעות הבלתי ניפרדת בתוך הוויתו של המטופל וגבולותיה של משוקעות זו, מעסיקה לא מעט את המטפל המבקש לאמץ לעצמו את עמדת הזולתעצמי.
יחודה של פסי' העצמי

ישנם הבדלים רבים, בעיקר בהבנת מושג "העצמי" וכיצד הוא נבנה. ההבנה השונה יוצרת גם טרמינולוגיה שונה לגבי "בריאות" ו"חולי" כמובן.
קשיים באמפתיה

לא פשוט להיות זולתעצמי שקט, המחכה בדממה עד שנוכחותו תתבקש. קשה לחוש "בלתי נדרש" כביכול. המטפל חש אי נחת, כאשר דבריו ופירושיו אינם רצויים או נדרשים.
אמפתיה .vs סימפטיה

אמפתיה כהגדרתה הקהוטיאנית, אינה מבדילה בין סוגי הרגשות, ובודאי אינה שם נרדף ל"אהדה"- יכול להביא לטיפול רשע, קנאה, חמדנות, שנאה ולבקש לעצמו הכרה לרגשות אלה.

 

לייבסיטי - בניית אתרים