דצמבר 2011

"כָּמָה יַלֶלִי לִיוֹת"

ספר שירי "כמה יללי ליות" (כמה יעלה לי להיות), יצא לאור בימים אלה בהוצאת "גוונים". הספר אוצר פכים קטנים של שירה, המתבוננת בקיים באשר הוא.
על הספר


ברוכים הבאים לאתר!

האתר מבקש להציג לציבור הרחב את פסיכולוגיית העצמי ואת הגישה הטיפולית הנגזרת ממנה מחד, ולהעמיק את ההכרות של אנשי המקצוע עימה, מאידך. בתקווה שמשהו מרוח פסיכולוגיית העצמי יצליח להישמר גם במילים הכתובות וביניהן .
דפנה הומינר, מאי 2009

הנכם מוזמנים להצטרף לרשימת התפוצה ולקבל עידכונים על הנעשה באתר 24/7/11 האתר עבר עיצוב מחודש  מתוך רצון  להנעים את חווית הגלישה ולאפשר התמצאות קלה ומהירה יותר בתכנים המצויים בו,.

13/8/11:
על התעוררותה של אידאולוגיה א- פוליטית בחברה הישראלית-הרהורים על אוהלים ואידאליזציה ברוח פסיכולוגיית העצמי.
קיראו :

על אוהלים ואידאליםלהצטרפות אנא הקלד/י את כתובת הדואר האלקטרוני שברשותך:
 שלח
 

הרהורים בנושאים רלוונטיים


על הכמיהה אל הרוח

המולת ערב חג באחד הקניונים הגדולים במרכז. מוכרת צעירה בלבוש חשוף מברכת את הקונים בהתלהבות : "פסח שמח וכשר!" "בעזרת השם", עונה לה אשה חילונית למראה.
על אינטרסובייקטיביות ופסיכולוגיית העצמי

פעמים רבות נשמעת בקרב אנשי מקצוע האמירה, כאילו גישתה של פסיכולוגיית העצמי והגישה האינטרסובייקטיבית הן קרובות במהותן. במידה מסויימת זה נכון.
על שתיקת המוזות

דומה ששתיקת המוזה היא מחאתה הטבעית של הנפש, ששירתה הושתקה ברעם התותחים וטירוף המלחמה. זוהי מחאה אוטומטית, אינטואיטיבית, מובנת מאליה.
בכמה דברים ניכר אדם?

בילדותי, נהגו הורי להשמיעני את האימרה החזל"ית הבאה: "בשלושה דברים ניכר אדם: בכוסו, בכיסו ובכעסו" . צליליה החוזרים של הכף הדגושה, שבו את אזני וליבי כמילמול שירי מהפנט..
על זמן ואינסוף

הרהורים בשאלת הזמן לפי פסיכולוגיית העצמי- הרצאה למתמחים בפסיכולוגיה קלינית, השתלמות של משרד הבריאות 2011
על אוהלים ואידאלים

האם מחאת האוהלים של קיץ 2011 מבשרת התעוררות מחודשת של ההכרה בצורך באידאליזציה ברוח פסיכולוגיית העצמי?
על כתיבת שירה ועל עבודת הנפש והרוח

כתיבת שירה הינה אחת מדרכי החיפוש אחר הנפשי והרוחני. לאחר שנים רבות של עיסוק בכתיבת שירה, יצא לאור בימים אלה, בהוצאת "גוונים" ספר קטן האוצר תמונות ממסעותיי השיריים.

 

לייבסיטי - בניית אתרים